Ogivri

Anonim

Terakhir dikemukakan pada RxList 12/13/2017

Ogivri (trastuzumab-dkst) adalah antagonis reseptor HER2 / neu yang ditunjukkan untuk rawatan kanser payudara HER2-overexpress dan rawatan HER2-overexpressing metastatic gastric atau gastroesophageal adenocarcinoma persimpangan. Kesan sampingan biasa dari Ogivri termasuk:

  • sakit kepala,
  • cirit-birit,
  • loya,
  • menggigil,
  • demam,
  • jangkitan,
  • kegagalan jantung kongestif,
  • insomnia,
  • batuk,
  • ruam,
  • kiraan sel darah putih yang rendah (neutropenia)
  • keletihan,
  • anemia,
  • bengkak dan luka di dalam mulut,
  • pengurangan berat,
  • jangkitan saluran pernafasan atas,
  • kiraan platelet rendah (thrombocytopenia)
  • keradangan mucosal,
  • hidung berair atau tersumbat,
  • dan perubahan rasa.

Dos Ogivri bergantung kepada keadaan yang dirawat. Ogivri boleh berinteraksi dengan anthracycline. Beritahu doktor anda semua ubat dan suplemen yang anda gunakan. Ogivri tidak disyorkan untuk digunakan semasa kehamilan; ia boleh membahayakan janin. Gunakan kontrasepsi yang berkesan semasa rawatan dengan Ogivri dan selama 7 bulan selepas dos terakhir. Tidak diketahui jika Ogivri masuk susu ibu. Dapatkan nasihat doktor sebelum menyusu.

Ogivri kami (trastuzumab-dkst) untuk Suntikan, untuk Penggunaan Ubat Side Effects Drug Centre memberikan pandangan komprehensif mengenai maklumat ubat yang tersedia mengenai kesan sampingan yang berpotensi ketika mengambil ubat ini.

Ini bukan senarai lengkap kesan sampingan dan lain-lain mungkin berlaku. Hubungi doktor anda untuk nasihat perubatan mengenai kesan sampingan. Anda boleh melaporkan kesan sampingan kepada FDA di 1-800-FDA-1088.

KESAN SAMPINGAN

Reaksi buruk berikut dibincangkan dengan lebih terperinci di bahagian lain label:

  • Cardiomyopathy (lihat PERHATIAN DAN PERLINDUNGAN )
  • Reaksi Infusi (lihat PERHATIAN DAN PESANAN )
  • Ketoksikan Embrio-Fetal (lihat PERHATIAN DAN PESANAN )
  • Keracunan Pulmonari (lihat PERHATIAN DAN PESANAN )
  • Pembacaan Neutropenia yang disebabkan oleh Kemoterapi (lihat PERHATIAN DAN PESANAN)

Kesan yang paling biasa dalam pesakit yang menerima produk trastuzumab dalam keadaan kanser payu dara dan metastatik adalah demam, mual, muntah, tindak balas infusi, cirit-birit, jangkitan, batuk meningkat, sakit kepala, keletihan, dyspnea, ruam, neutropenia, anemia, dan myalgia. Reaksi buruk yang memerlukan gangguan atau penghentian rawatan produk trastuzumab termasuk CHF, penurunan ketara dalam fungsi jantung ventrikel kiri, tindak balas infusi yang teruk, dan ketoksikan paru (lihat DOSEN DAN PENTADBIRAN ).

Di dalam kanser perut metastatik, tindak balas yang paling biasa (≥ 10%) yang meningkat (≥ 5% perbezaan) pada pesakit yang menerima produk trastuzumab berbanding dengan pesakit yang menerima kemoterapi sahaja adalah neutropenia, cirit-birit, keletihan, anemia, stomatitis, kehilangan, jangkitan saluran pernafasan atas, demam, trombositopenia, keradangan mucosal, nasofaringitis, dan dysgeusia. Reaksi yang paling biasa yang mengakibatkan penghentian rawatan produk trastuzumab jika tiada perkembangan penyakit adalah jangkitan, cirit-birit, dan neutropenia febrile.

Pengalaman Ujian Klinikal

Oleh kerana ujian klinikal dijalankan di bawah keadaan yang berbeza-beza, kadar tindak balas buruk yang dilihat dalam ujian klinikal ubat tidak boleh dibandingkan dengan kadar dalam ujian klinikal ubat lain dan mungkin tidak mencerminkan kadar yang diamati dalam amalan.

Kajian Kanser Payudara Adjuvant

Data di bawah mencerminkan pendedahan kepada terapi trastuzumab selama setahun di tiga kajian rawak, kajian terbuka, Kajian 1, 2, dan 3, dengan (n = 3678) atau tanpa (n = 3363) trastuzumab dalam rawatan pesakit kanser payudara.

Data yang diringkaskan dalam Jadual 3 di bawah, dari Kajian 3, mencerminkan pendedahan kepada trastuzumab pada 1678 pesakit; tempoh rawatan median adalah 51 minggu dan jumlah median infus adalah 18. Di antara 3386 pesakit yang mendaftar dalam pemerhatian dan tangan trastuzumab satu tahun Kajian 3 pada tempoh median tindak lanjut 12.6 bulan dalam lengan trastuzumab, median umur 49 tahun (jangkauan: 21 hingga 80 tahun), 83% pesakitnya adalah Caucasian, dan 13% adalah orang Asia.

Jadual 3: Reaksi Berbahaya untuk Kajian 3 a, Semua Gred b

Reaksi burukSatu tahun Trastuzumab
(n = 1678)
Pemerhatian
(n = 1708)
Jantung
Hipertensi64 (4%)35 (2%)
Pening60 (4%)29 (2%)
Fraksi Pelunturan Penurunan58 (3.5%)11 (0.6%)
Palpitasi48 (3%)12 (0.7%)
Arrhythmiasc jantung40 (3%)17 (1%)
Kegagalan jantung Congestive30 (2%)5 (0.3%)
Kegagalan jantung9 (0.5%)4 (0.2%)
Gangguan jantung5 (0.3%)0 (0%)
Disfungsi Ventrikular4 (0.2%)0 (0%)
Gangguan Pernafasan Thoracic Mediastinal
Batuk81 (5%)34 (2%)
Influenza70 (4%)9 (0.5%)
Dyspnea57 (3%)26 (2%)
URI46 (3%)20 (1%)
Rhinitis36 (2%)6 (0.4%)
Sakit Pharyngolaryngeal32 (2%)8 (0.5%)
Sinusitis26 (2%)5 (0.3%)
Epistaxis25 (2%)1 (0.06%)
Hipertensi pulmonari4 (0.2%)0 (0%)
Pneumonitis Interstisial4 (0.2%)0 (0%)
Gangguan gastrousus
Cirit-birit123 (7%)16 (1%)
Loya108 (6%)19 (1%)
Muntah58 (3.5%)10 (0.6%)
Sembelit33 (2%)17 (1%)
Dyspepsia30 (2%)9 (0.5%)
Sakit Perut Atas29 (2%)15 (1%)
Gangguan Muskuloskeletal & Penyambung Tisu
Arthralgia137 (8%)98 (6%)
Sakit belakang91 (5%)58 (3%)
Myalgia63 (4%)17 (1%)
Sakit tulang49 (3%)26 (2%)
Kekejangan otot46 (3%)3 (0.2%)
Gangguan Sistem Saraf
Sakit kepala162 (10%)49 (3%)
Paraesthesia29 (2%)11 (0.6%)
Gangguan Tisu Kulit & Subkutan
Rash70 (4%)10 (0.6%)
Gangguan Nail43 (2%)0 (0%)
Pruritus40 (2%)10 (0.6%)
Gangguan Umum
Pyrexia100 (6%)6 (0.4%)
Edema Peripheral79 (5%)37 (2%)
Menggigil85 (5%)0 (0%)
Asthenia75 (4.5%)30 (2%)
Penyakit seperti Influenza40 (2%)3 (0.2%)
Kematian secara tiba-tiba1 (0.06%)0 (0%)
Jangkitan
Nasopharyngitis135 (8%)
UTI39 (3%)
Gangguan Sistem Imun
Hipersensitivity10 (0.6%)1 (0.06%)
Autoimun Thyroiditis4 (0.3%)0 (0%)
Tempoh lanjutan Median sebanyak 12.6 bulan dalam lengan rawatan trastuzumab satu tahun.
b Insiden Gred 3 atau kesan sampingan yang lebih tinggi adalah <1% dalam kedua-dua lengan untuk setiap terma yang disenaraikan.
c. Pengumpulan peringkat peringkat lebih tinggi.

$config[ads_text5] not found$config[ads_text6] not found

Dalam Kajian 3, perbandingan rawatan trastuzumab 3-mingguan selama dua tahun berbanding satu tahun juga dilakukan. Kadar disfungsi jantung tanpa gejala meningkat pada lengan rawatan trastuzumab 2 tahun (8.1% berbanding 4.6% dalam lengan rawatan trastuzumab satu tahun). Lebih banyak pesakit mengalami sekurang-kurangnya satu reaksi buruk Gred 3 atau lebih tinggi dalam lengan rawatan trastuzumab 2 tahun (20.4%) berbanding lengan rawatan trastuzumab satu tahun (16.3%).

Data keselamatan dari Kajian 1 dan 2 diperoleh daripada 3655 pesakit, yang mana 2000 menerima trastuzumab; Tempoh rawatan adalah 51 minggu. Umur median adalah 49 tahun (jarak: 24 hingga 80); 84% pesakit adalah Putih, 7% Hitam, 4% Hispanik, dan 3% Asia.

Dalam Kajian 1, hanya Gred 3 hingga 5 kejadian buruk, kejadian Gred 2 yang berkaitan dengan rawatan, dan Gred 2-5 dyspnea dikumpulkan semasa dan sehingga 3 bulan selepas rawatan yang ditetapkan oleh protokol. Kesan-kesan negatif bukan kardiologi Gred 2 hingga 5 berlaku pada kejadian sekurang-kurangnya 2% lebih tinggi di kalangan pesakit yang menerima trastuzumab ditambah kemoterapi berbanding dengan kemoterapi sahaja: keletihan (29.5% vs 22.4%), jangkitan (24.0% 12.8% vs 15.0%), anemia (12.3% vs 6.7%), dyspnea (11.8% vs 4.6%), ruam / desquamation (10.9% vs 7.6%), leukopenia (10.5 % vs 8.4%), neutropenia (6.4% vs 4.3%), sakit kepala (6.2% vs 3.8%), sakit (5.5% vs 3.0%), edema (4.7% vs 2.7%) dan insomnia (4.3 % vs 1.5%). Majoriti peristiwa ini adalah Gred 2 dalam keterukan.

Dalam Kajian 2, pengumpulan data adalah terhad kepada tindak balas yang berkaitan dengan penyiasatan berikut yang dikaitkan dengan penyiasat berikut: NCI-CTC Gred 4 dan 5 hematologic toxicities, Gred 3 hingga 5 toxicities non-hematologic, pilihan toksik Gred 2 hingga 5 yang dikaitkan dengan taxanes (myalgia, arthralgias, perubahan kuku, neuropati motor, neuropati deria) dan toksisiti Kelas 1 hingga 5 yang berlaku semasa rawatan kemoterapi dan / atau trastuzumab. Kesan-kesan negatif non-jantung berikut Gred 2 hingga 5 berlaku pada kejadian sekurang-kurangnya 2% lebih tinggi di kalangan pesakit yang menerima trastuzumab ditambah kemoterapi berbanding dengan kemoterapi sahaja: arthralgia (12.2% vs 9.1%), perubahan kuku (11.5% vs .6.8%), dyspnea (2.4% vs 0.2%), dan cirit-birit (2.2% vs 0%). Majoriti peristiwa ini adalah Gred 2 dalam keterukan.

Data keselamatan dari Kajian 4 mencerminkan pendedahan kepada trastuzumab sebagai sebahagian daripada rejimen rawatan pesakit dari 2124 pesakit yang menerima sekurang-kurangnya satu dos rawatan pengajian (AC-TH: n = 1068; TCH: n = 1056). Tempoh rawatan median keseluruhan adalah 54 minggu di kedua-dua AC-TH dan TCH lengan. Jumlah median infus adalah 26 dalam lengan AC-TH dan 30 dalam lengan TCH, termasuk infusions mingguan semasa fasa kemoterapi dan setiap tiga minggu dos dalam tempoh monoterapi. Di antara pesakit ini, umur median adalah 49 tahun (berkisar antara 22 hingga 74 tahun). Dalam Kajian 4, profil toksisiti adalah serupa dengan yang dilaporkan dalam Kajian 1, 2, dan 3 dengan pengecualian kejadian CHF yang rendah di lengan TCH.

Kajian Kanser Payudara Metastasis

Data di bawah mencerminkan pendedahan trastuzumab dalam satu kajian rawak, kajian terbuka, Kajian 5, kemoterapi dengan (n = 235) atau tanpa (n = 234) trastuzumab pada pesakit kanser payudara metastatik, dan satu kajian lengan tunggal 6; n = 222) pada pesakit dengan kanser payudara metastatik. Data dalam Jadual 4 berdasarkan Kajian 5 dan 6.

Antara 464 pesakit yang dirawat dalam Kajian 5, umur median adalah 52 tahun (pelbagai: 25 hingga 77 tahun). Lapan puluh sembilan peratus adalah Putih, 5% Hitam, 1% Asia dan 5% kumpulan kaum / etnik yang lain. Semua pesakit menerima 4 mg / kg dos awal trastuzumab diikuti oleh 2 mg / kg mingguan. Peratusan pesakit yang menerima rawatan trastuzumab selama ≥6 bulan dan ≥12 bulan masing-masing adalah 58% dan 9%.

Di antara 352 pesakit yang dirawat dalam kajian ejen tunggal (213 pesakit dari Kajian 6), umur median adalah 50 tahun (28 hingga 86 tahun), 86% adalah Putih, 3% adalah Hitam, 3% adalah Asia, dan 8% kumpulan kaum / etnik lain. Kebanyakan pesakit menerima 4 mg / kg dos awal trastuzumab diikuti oleh 2 mg / kg mingguan. Peratusan pesakit yang menerima rawatan trastuzumab selama ≥6 bulan dan ≥12 bulan masing-masing adalah 31% dan 16%.

Jadual 4: Insiden Pesakit Reaksi Merugikan Berlaku dalam ≥ 5% Pesakit dalam Pengajian yang Tidak Terkawal atau Peningkatan Insiden di Lengan Trastuzumab (Kajian 5 dan 6)

Agen Single a
n = 352
Trastuzumab + Paclitaxel
n = 91
Paclitaxel Alone
n = 95
Trastuzumab + AC b
n = 143
AC b Alone
n = 135
Badan sebagai Keseluruhan
Sakit47%61%62%57%42%
Asthenia42%62%57%54%55%
Demam36%49%23%56%34%
Menggigil32%41%4%35%11%
Sakit kepala26%36%28%44%31%
Sakit perut22%34%22%23%18%
Sakit belakang22%34%30%27%15%
Jangkitan20%47%27%47%31%
Sindrom selsema10%12%5%12%6%
Kecederaan tidak sengaja6%13%3%9%4%
Tindak balas alahan3%8%2%4%2%
Kardiovaskular
Tachycardia5%12%4%10%5%
Kegagalan jantung kongestif7%11%1%28%7%
Pencernaan
Loya33%51%9%76%77%
Cirit-birit25%45%29%45%26%
Muntah23%37%28%53%49%
Pening dan muntah8%14%11%18%9%
Anorexia14%24%16%31%26%
Heme & limfatik
Anemia4%14%9%36%26%
Leukopenia3%24%17%52%34%
Metabolik
Edema periferi10%22%20%20%17%
Edema8%10%8%11%5%
Musculoskeletal
Kesakitan tulang7%24%18%7%7%
Arthralgia6%37%21%8%9%
Saraf
Insomnia14%25%13%29%15%
Pening13%22%24%24%18%
Paresthesia9%48%39%17%11%
Kemurungan6%12%13%20%12%
Neuritis periferal2%23%16%2%2%
Neuropati1%13%5%4%4%
Pernafasan
Batuk meningkat26%41%22%43%29%
Dyspnea22%27%26%42%25%
Rhinitis14%22%5%22%16%
Pharyngitis12%22%14%30%18%
Sinusitis9%21%7%13%6%
Kulit
Rash18%38%18%27%17%
Herpes simplex2%12%3%7%9%
Jerawat2%11%3%3%<1%
Urogenital
Jangkitan saluran kencing5%18%14%13%7%
Data untuk ejen tunggal Trastuzumab adalah dari 4 kajian, termasuk 213 pesakit dari Kajian 6.
b Anthracycline (doxorubicin atau epirubicin) dan cyclophosphamide.

Kanser Gastrik Metastatik

Data di bawah adalah berdasarkan pendedahan 294 pesakit kepada trastuzumab dalam kombinasi dengan fluoropyrimidine (capecitabine atau 5-FU) dan cisplatin (Kajian 7). Di dalam trastuzumab plus lengan kemoterapi, dos awal trastuzumab 8 mg / kg diberikan pada Hari 1 (sebelum kemoterapi) diikuti oleh 6 mg / kg setiap 21 hari sehingga perkembangan penyakit. Cisplatin diberikan pada 80 mg / m² pada hari 1 dan fluoropyrimidine diberikan sama ada capecitabine 1000 mg / m² secara lisan dua kali sehari pada Hari 1 hingga 14 atau 5-fluorouracil 800 mg / m² / hari sebagai infusi intravena berterusan Hari 1 hingga 5 Kemoterapi diberikan selama enam siklus 21 hari. Tempoh median rawatan trastuzumab adalah 21 minggu; bilangan median sampingan trastuzumab yang diberikan adalah lapan.

Jadual 5: Kajian 7: Peristiwa Insiden Kerugian Reaksi Semua Gred (Insiden ≥ 5% Antara Arms) atau Gred 3/4 (Insiden> 1% Antara Arms) dan Insiden Tinggi di Lengan Trastuzumab

Sistem Tubuh / Kejadian Tidak Sihat Trastuzumab + FC
(N = 294) N (%)
FC
(N = 290) N (%)
Semua GredGred 3/4Semua GredGred 3/4
Siasatan
Neutropenia230 (78)101 (34)212 (73)83 (29)
Hipokalemia83 (28)28 (10)69 (24)16 (6)
Anemia81 (28)36 (12)61 (21)30 (10)
Trombositopenia47 (16)14 (5)33 (11)8 (3)
Gangguan Sistem Darah dan Limfatik
Neutropenia demam-15 (5)-8 (3)
Gangguan gastrousus
Cirit-birit109 (37)27 (9)80 (28)11 (4)
Stomatitis72 (24)2 (1)43 (15)6 (2)
Dysphagia19 (6)7 (2)10 (3)1 (<1)
Badan sebagai Keseluruhan
Keletihan102 (35)12 (4)82 (28)7 (2)
Demam54 (18)3 (1)36 (12)0 (0)
Keradangan Mucosal37 (13)6 (2)18 (6)2 (1)
Menggigil23 (8)1 (<1)0 (0)0 (0)
Gangguan Metabolisme dan Pemakanan
Pengurangan Berat69 (23)6 (2)40 (14)7 (2)
Jangkitan dan Infestasi
Jangkitan Pernafasan Atas Pernafasan56 (19)0 (0)29 (10)0 (0)
Nasopharyngitis37 (13)0 (0)17 (6)0 (0)
Gangguan Renal dan Urin
Kegagalan dan Kemandulan Renal53 (18)8 (3)42 (15)5 (2)
Gangguan Sistem Saraf
Dysgeusia28 (10)0 (0)14 (5)0 (0)

Subseksyen berikut memberikan butiran tambahan mengenai tindak balas buruk yang diperhatikan dalam ujian klinikal kanser payudara adjuvant, kanser payudara metastatik, kanser perut metastatik, atau pengalaman selepas pemasaran.

Cardiomyopathy

Pengukuran siri fungsi jantung (LVEF) diperolehi dalam ujian klinikal dalam rawatan pembantu kanser payudara. Dalam Kajian 3, tempoh median tindak lanjut adalah 12.6 bulan (12.4 bulan dalam lengan pemerhatian; 12.6 bulan dalam lengan trastuzumab 1 tahun); dan dalam Kajian 1 dan 2, 7.9 tahun di lengan AC-T, 8.3 tahun di lengan AC-TH. Dalam Kajian 1 dan 2, 6% daripada semua pesakit rawak dengan penilaian LVEF pasca-AC tidak dibenarkan untuk memulakan trastuzumab setelah selesai kemoterapi AC akibat disfungsi jantung (LVEF <LLN atau ≥ 16 titik penurunan LVEF dari garis dasar hingga akhir AC ). Berikutan permulaan terapi trastuzumab, insiden dos baru yang membatasi disfungsi miokardium lebih tinggi di kalangan pesakit yang menerima trastuzumab dan paclitaxel berbanding mereka yang menerima paclitaxel sahaja dalam Kajian 1 dan 2, dan pada pesakit yang menerima monoterapi trastuzumab satu tahun berbanding pemerhatian dalam Kajian 3 (lihat Jadual 6, Rajah 1 dan 2). Insiden perawat disfungsi jantung baru, seperti yang diukur oleh LVEF, tetap sama apabila dibandingkan dengan analisis dilakukan pada median follow-up 2.0 tahun pada lengan AC-TH. Analisis ini juga menunjukkan bukti kebolehpercayaan disfungsi ventrikel kiri, dengan 64.5% pesakit yang mengalami CHF simptomatik dalam kumpulan AC-TH yang asimptomatik pada susulan terkini, dan 90.3% mengalami pemulihan LVEF secara penuh atau separa.

Jadual 6 a : Insiden Per-pesakit Disfungsi Myocardial Awal (oleh LVEF) Pengajian 1, 2, 3 dan 4

LVEF <50% dan Penurunan Mutlak dari Baseline Pengurangan LVEF mutlak
LVEF <50%≥ 10% menurun≥ 16% menurun<20% dan ≥10%≥20%
Kajian 1 & 2 b, c
AC → TH23.1%18.5%11.2%37.9%8.9%
(n = 1856)(428)(344)(208)(703)(166)
AC → T11.7%7.0%3.0%22.1%3.4%
(n = 1170)(137)(82)(35)(259)(40)
Kajian 3 d
Trastuzumab8.6%7.0%3.8%22.4%3.5%
(n = 1678)(144)(118)(64)(376)(59)
Pemerhatian2.7%2.0%1.2%11.9%1.2%
(n = 1708)(46)(35)(20)(204)(21)
Kajian 4 e
TCH8.5%5.9%3.3%34.5%6.3%
(n = 1056)(90)(62)(35)(364)(67)
AC → TH17%13.3%9.8%44.3%13.2%
(n = 1068)(182)(142)(105)(473)(141)
AC → T9.5%6.6%3.3%34%5.5%
(n = 1050)(100)(69)(35)(357)(58)
a Untuk Kajian 1, 2 dan 3, acara dikira dari permulaan rawatan trastuzumab. Untuk Kajian 4, acara dikira dari tarikh rawak.
Kajian 1 dan 2 rejimen: doxorubicin dan cyclophosphamide diikuti oleh paclitaxel (AC → T) atau paclitaxel ditambah trastuzumab (AC → TH).
Tempoh Median susulan bagi Kajian 1 dan 2 yang digabungkan adalah 8.3 tahun di AC → TH lengan.
d Median tempoh tindak lanjut 12.6 bulan dalam lengan rawatan trastuzumab satu tahun.
e Kajian 4 rejimen: doxorubicin dan cyclophosphamide diikuti oleh docetaxel (AC → T) atau docetaxel ditambah trastuzumab (AC → TH); docetaxel dan carboplatin ditambah trastuzumab (TCH).

Rajah 1: Kajian 1 dan 2: Kejadian Kumulatif Masa hingga LVEF Pertama Penurunan ≥ 10 Mata Peratusan dari Baseline dan ke bawah 50% dengan Kematian sebagai Peristiwa Risiko Bersaing

Masa 0 adalah permulaan terapi paclitaxel atau trastuzumab + paclitaxel.

Rajah 2: Kajian 3: Kejadian Kumulatif Masa untuk LVEF Pertama Penurunan ≥ 10 Mata Peratusan dari Baseline dan ke bawah 50% dengan Kematian sebagai Peristiwa Risiko Bersaing

Masa 0 adalah tarikh rawak.

Rajah 3: Kajian 4: Kejadian Kumulatif Masa untuk LVEF Pertama Penurunan ≥ 10 Mata Peratusan dari Baseline dan ke bawah 50% dengan Kematian sebagai Peristiwa Risiko Bersaing

Masa 0 adalah tarikh rawak.

Insiden rawatan kegagalan jantung kongestif muncul di kalangan pesakit dalam ujian kanser payudara metastatik dikelaskan untuk keterukan menggunakan sistem klasifikasi Persatuan Jantung New York (I-IV, di mana IV adalah tahap kegagalan jantung yang paling teruk) (lihat Jadual 2). Dalam ujian kanser payudara metastatik, kebarangkalian disfungsi jantung adalah tertinggi pada pesakit yang menerima trastuzumab serentak dengan anthracyclines.

Dalam kajian 7, 5.0% pesakit dalam trastuzumab plus kemoterapi lengan berbanding 1.1% pesakit dalam kemoterapi lengan sahaja mempunyai nilai LVEF di bawah 50% dengan penurunan mutlak ≥ 10% dalam LVEF daripada nilai prapreatment.

Reaksi Infusi

Semasa infusi pertama dengan trastuzumab, simptom yang paling sering dilaporkan adalah menggigil dan demam, yang berlaku di sekitar 40% pesakit dalam ujian klinikal. Gejala dirawat dengan acetaminophen, diphenhydramine, dan meperidine (dengan atau tanpa pengurangan kadar penyerapan trastuzumab); Tumpuan berterusan trastuzumab untuk tindak balas infusi diperlukan <1% pesakit. Tanda-tanda dan / atau gejala lain mungkin termasuk rasa mual, muntah, sakit (dalam sesetengah kes di tapak tumor), ketegangan, sakit kepala, pening, dyspnea, hipotensi, tekanan darah tinggi, ruam, dan asthenia. Reaksi infusi berlaku dalam 21% dan 35% pesakit, dan teruk pada 1.4% dan 9% pesakit, pada kedua-dua infusions trastuzumab kedua atau seterusnya yang diberikan sebagai monoterapi atau kombinasi dengan kemoterapi. Dalam penetapan selepas pemasaran, tindak balas infusi teruk, termasuk hipersensitiviti, anafilaksis, dan angioedema telah dilaporkan.

Anemia

Dalam ujian klinikal yang dikawal secara rawak, kejadian anemia keseluruhan (30% vs 21% (Kajian 5)), daripada anemia NCI-CTC Gred 2 hingga 5 (12.3% vs 6.7% (Kajian 1)), dan anemia memerlukan transfusi (0.1% vs 0 pesakit (Kajian 2)) meningkat pada pesakit yang menerima trastuzumab dan kemoterapi berbanding dengan mereka yang menjalani kemoterapi sahaja. Berikutan pentadbiran trastuzumab sebagai agen tunggal (Kajian 6), kejadian anemia Gred 3 NCI-CTC adalah <1%. Dalam Kajian 7 (kanser perut metastatik), pada lengan yang mengandungi trastuzumab berbanding dengan kemoterapi lengan sahaja, kejadian keseluruhan anemia ialah 28% berbanding 21% dan anemia NCI-CTC Gred 3/4 adalah 12.2% berbanding dengan 10.3 %.

Neutropenia

Dalam ujian klinikal yang dikawal secara rawak dalam persekitaran adjuvant, kejadian NCI-CTC Gred 4 hingga 5 neutropenia (1.7% vs 0.8% (Kajian 2)) dan Gred 2 hingga 5 neutropenia yang dipilih (6.4% vs 4.3% Kajian 1)) meningkat pada pesakit yang menerima trastuzumab dan kemoterapi berbanding dengan mereka yang menjalani kemoterapi sahaja. Dalam percubaan rawak yang terkawal pada pesakit dengan kanser payudara metastatik, insiden NCI-CTC Gred 3/4 neutropenia (32% vs 22%) dan neutropenia febrile (23% vs 17%) juga meningkat pada pesakit yang rawak untuk trastuzumab dalam kombinasi dengan kemoterapi myelosupresif berbanding dengan kemoterapi sahaja. Dalam Kajian 7 (kanser perut metastatik) pada lengan yang mengandungi trastuzumab berbanding kemoterapi lengan sahaja, insiden NCI-CTC Gred 3/4 neutropenia adalah 36.8% berbanding 28.9%; neutropenia febrile 5.1% berbanding 2.8%.

Jangkitan

Kejadian keseluruhan jangkitan (46% vs 30% (Kajian 5)), daripada NCI-CTC Gred 2 hingga 5 jangkitan / neutropenia febrik yang dipilih (24.3% vs 13.4% (Kajian 1)) dan Gred 3 hingga 5 yang dipilih jangkitan / neutropenia febrile (2.9% vs 1.4%) (Kajian 2)) adalah lebih tinggi pada pesakit yang menerima trastuzumab dan kemoterapi berbanding mereka yang menerima kemoterapi sahaja. Tapak jangkitan yang paling biasa dalam persekitaran pembantu melibatkan bahagian atas saluran pernafasan, kulit, dan saluran kencing.

Dalam Kajian 4, jangkitan keseluruhan jangkitan adalah lebih tinggi dengan penambahan trastuzumab kepada AC-T tetapi tidak kepada TCH (44% (AC-TH), 37% (TCH), 38% (AC-T)). Kejadian jangkitan NCI-CTC Gred 3 hingga 4 adalah serupa (25% (AC-TH), 21% (TCH), 23% (AC-T) di ketiga-tiga senjata.

Dalam percubaan rawak yang terkawal dalam rawatan kanser payudara metastatik, kejadian yang dilaporkan terhadap neutropenia febris adalah lebih tinggi (23% vs 17%) pada pesakit yang menerima trastuzumab dalam kombinasi dengan kemoterapi myelosupresif berbanding dengan kemoterapi sahaja.

Ketoksikan paru-paru

Kanser Payudara Adjuvant

Antara wanita yang menerima rawatan terapi kanser payudara, kejadian NCI-CTC Gred 2 hingga 5 keracunan paru-paru yang dipilih (14.3% vs 5.4% (Kajian 1)) dan NCI-CTC Gred 3 hingga 5 yang dipilih oleh ketoksikan paru-paru dan spontan Grade yang dilaporkan 2 disfungsi (3.4% vs 0.9% (Kajian 2)) adalah lebih tinggi pada pesakit yang menerima trastuzumab dan kemoterapi berbanding dengan kemoterapi sahaja. Ketoksikan paru-paru yang paling umum adalah dyspnea (NCI-CTC Gred 2 hingga 5: 11.8% vs 4.6% (Kajian 1); NCI-CTC Gred 2 hingga 5: 2.4% vs 0.2% (Kajian 2)).

Pneumonitis / infiltrat pulmonari berlaku pada 0.7% pesakit yang menerima trastuzumab berbanding dengan 0.3% daripada mereka yang menerima kemoterapi sahaja. Kegagalan pernafasan yang teruk berlaku dalam 3 pesakit yang menerima trastuzumab, satu sebagai komponen kegagalan sistem multi-organ, berbanding 1 pesakit yang menerima kemoterapi sahaja.

Dalam kajian 3, terdapat 4 kes pneumonitis interstitial dalam lanjutan rawatan trastuzumab satu tahun berbanding tiada dalam lengan pemerhatian pada tempoh tindak lanjut median 12.6 bulan.

Kanser Payudara Metastatik

Antara wanita yang menerima trastuzumab untuk rawatan kanser payudara metastatik, kejadian keracunan pulmonari juga meningkat. Kesan paru-paru telah dilaporkan dalam pengalaman selepas pemasaran sebagai sebahagian daripada kompleks gejala tindak balas infusi. Peristiwa paru termasuk bronkoskopi, hipoksia, dyspnea, infiltrat pulmonari, effusions pleural, edema pulmonari noncardiogenic, dan sindrom kesusahan pernafasan akut. Untuk penerangan terperinci, lihat PERHATIAN DAN PESANAN .

Thrombosis / Embolisme

Dalam 4 percubaan klinikal yang terkawal, insiden kejadian buruk trombotik adalah lebih tinggi pada pesakit yang menerima trastuzumab dan kemoterapi berbanding kemoterapi sahaja dalam tiga kajian (2.6% vs 1.5% (Kajian 1), 2.5% dan 3.7% vs 2.2% (Kajian 4) dan 2.1% vs 0% (Belajar 5)).

Cirit-birit

Di antara wanita yang menerima terapi anjuvan untuk kanser payudara, kejadian NCI-CTC Grade 2 hingga 5 cirit-birit (6.7% vs 5.4% (Kajian 1)) dan NCI-CTC Gred 3 hingga 5 cirit-birit (2.2% vs 0% Kajian 2)), dan cirit-birit Gred 1 hingga 4 (7% vs 1% (Kajian 3; rawatan trastuzumab satu tahun pada 12.6 bulan tempoh median tindak lanjut)) adalah lebih tinggi pada pesakit yang menerima trastuzumab berbanding dengan kawalan. Dalam kajian 4, kejadian cirit-birit Gred 3 hingga 4 adalah lebih tinggi (5.7% ACTH, 5.5% TCH vs 3.0% AC-T) dan Gred 1 hingga 4 adalah lebih tinggi (51% AC-TH, 63% TCH vs 43% AC-T) di kalangan wanita yang menerima trastuzumab. Dari pesakit yang menerima trastuzumab sebagai agen tunggal untuk rawatan kanser payudara metastatik, 25% mengalami cirit-birit. Kejadian peningkatan cirit-birit telah dilihat pada pesakit yang menerima trastuzumab dalam kombinasi dengan kemoterapi untuk rawatan kanser payudara metastatik.

Keracunan Renal

Dalam Kajian 7 (kanser perut metastatik) pada lengan yang mengandungi trastuzumab berbanding dengan kemoterapi sahaja lengan insiden gangguan buah pinggang adalah 18% berbanding dengan 14.5%. Kegagalan buah pinggang yang teruk (Gred 3/4) adalah 2.7% pada lengan yang mengandungi trastuzumab berbanding 1.7% pada lengan kemoterapi sahaja. Penghentian rawatan untuk kekurangan / kegagalan buah pinggang adalah 2% pada lengan yang mengandungi trastuzumab dan 0.3% pada lengan kemoterapi sahaja.

Di dalam post-marketing, kes-kes jarang sindrom nefrotik dengan bukti patologi glomerulopathy telah dilaporkan. Masa untuk bermula bermula dari 4 bulan hingga kira-kira 18 bulan dari permulaan terapi trastuzumab. Penemuan pathologik termasuk glomerulonephritis membran, glomerulosclerosis focal, dan glomerulonephritis fibrillary. Komplikasi termasuk beban berat dan kegagalan jantung kongestif.

Immunogenicity

Seperti semua protein terapeutik, terdapat potensi imunogenik. Pengesanan pembentukan antibodi sangat bergantung pada sensitiviti dan spesifikasi ujian. Selain itu, kejadian positif antibodi antibodi (termasuk meneutralkan antibodi) dalam ujian mungkin dipengaruhi oleh beberapa faktor termasuk metodologi ujian, pengendalian sampel, masa pengumpulan sampel, ubat-ubatan yang bersamaan, dan penyakit yang mendasari. Atas alasan ini, perbandingan kejadian antibodi dalam kajian yang diterangkan di bawah ini dengan kejadian antibodi dalam kajian lain atau produk trastuzumab lain mungkin mengelirukan. Antara 903 wanita dengan kanser payudara metastatik, antibodi antibodi manusia (HAHA) kepada trastuzumab dikesan dalam satu pesakit menggunakan ujian imunosorben berkaitan enzim (ELISA). Pesakit ini tidak mengalami reaksi alahan. Sampel untuk penilaian HAHA tidak dikumpulkan dalam kajian kanser payudara adjuvant.

Pengalaman Post-Marketing

Reaksi buruk berikut telah dikenal pasti semasa penggunaan pasca-kelulusan trastuzumab. Kerana tindak balas ini dilaporkan secara sukarela dari populasi yang tidak menentu, tidak selalu mungkin untuk menganggarkan secara berkala frekuensi mereka atau mewujudkan hubungan kausal dengan pendedahan dadah.

  • Tindak balas infusi (lihat PERHATIAN DAN PESANAN )
  • Susunan oligohydramnios atau oligohydramnios, termasuk hipoplasia pulmonari, keabnormalan rangka, dan kematian neonatal (lihat PERHATIAN DAN PESANAN )
  • Glomerulopathy (lihat REAKSI ADVERSE )
  • Trombositopenia imun

Baca seluruh maklumat preskripsi FDA untuk Ogivri (Suntikan Trastuzumab-Dkst, untuk Kegunaan Intravena)

Baca Lagi »

Obat Berkaitan

  • Delestrogen
  • Depo-Estradiol
  • Estrasorb
  • Femring
  • Soltamox
  • Vivelle-Dot

© Maklumat Pesakit Ogivri dibekalkan oleh Cerner Multum, Inc. dan Maklumat Pengguna Ogivri dibekalkan oleh Databank Pertama, Inc., yang digunakan di bawah lesen dan tertakluk kepada hak cipta masing-masing.

MENINGKATKAN PEMULIHAN UNTUK ARTIKEL BERKAITAN

Kategori Popular